TJ Hrob - fotbalový oddíl

Píší o nás

Sonda III. třídy - server Nase Adresa Teplicko

Sonda do III. okresní třídy: Hrob bude na jaře honit Novosedlice
Mimořádná spokojenost vládne v Novosedlicích, které se usadily po vlažném rozjezdu na prvním místě. Posledních osm utkání totiž vyhrály! "Začali jsme trochu trénovat a na výsledcích se to odrazilo," uvedl hrající vedoucí mužstva Karel Mayerhofer. Po výtečném podzimu si jeho tým dělá zálusk na postup. "Musíme podřídit zimní přípravu tomu, aby forma vydržela až do konce. Pokud bude možnost, chceme postoupit," prohlásil. Někteří hráči oslavili průběžnou první figuru ostříháním dohola. "Já se nestříhal. Takové sázky přenechám mladším," usmál se Mayerhofer.
Suverénně nejlepší skóre (+31) zkrášluje podzimní statistiky Hrobu, který obsadil druhou příčku. "Zatím je to v pořádku. Předsevzali jsme si, že chceme být první, ale ztrátu máme minimální. Kluky jsme pochválili za přístup k tréninkům, letos se scházeli slušně," sdělil klubový funkcionář Jan Vinohradský. Ani on netají choutky na proniknutí do vyšší soutěže. "Jednoznačně máme zájem o postup. Na závěrečné rozlučce jsme si řekli, že musíme přidat, abychom na první místo dosáhli," dodal.
Zatímco Novosedlice a Hrob budou reálně bojovat o postup, Lahošť, Hrobčice, Rtyně a Trnovany B čeká zřejmě klidné jaro. Tyto celky totiž mají k prvnímu místu i sestupovým příčkám poměrně daleko. To osmý Oldřichov B už mohou záchranářské starosti potkat, vždyť na poslední béčko Suché má jen sedmibodový náskok. Druhá polovina tabulky je vůbec vyrovnaná, vyloženého outsidera byste hledali marně.
Poslední figura zatím patří Sokolu Suché. Jeho manko na Zabrušany a Měrunice je ovšem pouze jednobodové. V Suché proto nepanikaří. "Stoprocentně se zachráníme," je si jistý úspěšným jarem kapitán týmu Jiří Vacek. Podzimní výsledky podle něj neodráží výkony na hřišti. "Herně to bylo dobré, ale nedávali jsme góly. Naopak nám tam kolikrát spadla šmudla a prohráli jsme. Hráčský materiál máme na to, abychom se zachránili," uvedl s tím, že mužstvu by prospěla lepší tréninková morálka. "Nechodili lidi, nescházeli jsme se. I proto jsme poslední," řekl Vacek.
Palec nahoru:
- Skvělý finiš Novosedlic, dobře hrál podle očekávání i Hrob.
- Otevřenost Jiřího Vobeckého, který se nebál vystoupit proti rozhodčím.
 
Palec dolů:
- „Black out“ Jiřího Vobeckého, který napadl sudího Karrmanna staršího.
- Oraniště v Novosedlicích
 
Zajímavosti:
Na první místo tabulky vystřelila Novosedlice jejich parádní série osmi vítězných zápasů v řadě. Přitom do sezony tým nevstoupil ideálně a v úvodních třech kolech dvakrát prohrál. Bídný vstup do soutěže předvedly Měrunice, na první výhru čekaly dlouhých sedm utkání.  
Ani v jednom zápase nepadlo deset a víc branek. Nejbohatší gólovou úrodu sledovali diváci hned v první kole. Devět branek přinesl souboj Hrobu s béčkem Ledvic, který skončil drtivou výhrou domácích 8:1.  
Na domácí prostředí se mohou spolehnout Novosedlice, všech pět zápasů na svém hřišti vyhrály. Bez porážky jsou doma také Rtyně a Trnovany B. Hned pět mužstev ani jednou nezvítězilo na půdě svého soka. Měrunice na podzim nemuseli ven ani jezdit, všech pět zápasů totiž prohrály a jako jediný celek ze stadionu soupeře nepřivezly ani bod.  
Pouze dvěma hráčům se během podzimu povedlo zaznamenat hattrick. V 9. kole přispěl k jasné výhře 7:1 nad Trnovany B hrobský Pavel Fencl. O kolo později se pak stejným kouskem předvedl novosedlický Ladislav Kotlár ve vítězném duelu s Měrunicemi (6:2).  
Na fotbalové trávníky Teplicka se vrátil Vladimír Kosinský, který hrával za FK Teplice ve 2. a 3. lize. Zkušený jednačtyřicetiletý veterán pomohl Baníku Zabrušany čtyřmi góly. Přesto ale Zabrušany budou na jaře bojovat o záchranu, tak jak je tomu v posledních sezónách tradicí.

Žádné komentáře
 
tjhrob © 2007-2013